materiály na výběr

Nejčastější varianta lapače i náušnic je s peříčky. Jsou lidé, kteří mají např. alergii na ptačí peří a nebo z jiných důvodů preferují design bez peříček jako např. Jarmila Žillová v portfoliu. Není tedy problém se domluvit na jakékoliv variantě. Pokud vás náhodou peříčka odrazují kvůli údržbě, tak mrkněte níže na část o údržbě – budete mile překvapeni. Pro fotky polodrahokamů, peříček a přírodnin plus dalších věcí rolujte níže též.

omotávání a výplet

K dispozici jsou bavlnky rozličných barev, zlaté a stříbrné nitě, vlna a kůže.

kruhy

Pro náušnice mám malé (okolo 2cm) a o něco větší (okolo 4cm) kroužky z kovu nebo plastu. Pro lapače a sovičky je více velikostí plastových nebo kovových kruhů.

korálky

Nabízím nepřeberné množství a druhy korálků. Skleněné, plastové, dřevěné, hliněné, kovové, polodrahokamové, perlové, přírodninové jako mušličky a oříšky.

peříčka

papouščí, ledňáčková, soví, paví, kachni, krocaní, holubí, strakapoudí, dravčí, bažantí, husí, perličková, sojčí.

údržba šperků a lapačů

Málo se to ví, ale peříčka se dají umývat. Trochu problém s tím mají holubí, s těmi to není úplně ideální, proto je pokud možno nepoužívám do náušnic, jelikož po umytí už nikdy nejsou tak krásná jako dřív. Ostatní peříčka se i s výrobkem ponoří do vlažné mýdlové vody (1-2 pumpičky tekutého mýdla na umyvadlo). Tam se nechají půl hodiny. Poté se chytne výrobek do ruky a „províří se ve vodě“ nahoru a dolů. Položí se k uschnutí na bezpečné místo. Jakmile jsou peříčka naprosto suchá, oběma rukama peříčko rozdělíme na vlákna a zpět načepýříme  prachové části a uhladíme hladké části. Pokud se použije bílá barva výpletu, není dobré ji kombinovat především s červenou, pro jistotu ale ani s žádnou jinou, jelikož tmavší barva do bílé zapustí. V designu jin a jang by snad neměl být problém, ale prozatím jsem ho neprala, takže zaručit nemůžu. Jinak lze peříčka i celý lapač vysát vysavačem a textilní části očistit lepícím válečkem na oblečení.

polodrahokamy, přírodniny a další

peříčka